Γ. Χατζηθεοδοσίου: Γιατί να ψηφίσετε "Το Επιμελητήριο μας"

Δημοσιεύτηκε : 30-11-2017

Χατζηθεοδοσίου Γιάννης

Να προσέλθουν στις εκλογές του Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθηνών στις 2,3,4 Δεκεμβρίου 2017, κάλεσε, μέσω του ΣΚΑΙ, τους επαγγελματίες ο κ. Γιάννης Χατζηθεοδοσίου, νυν πρόεδρος του ΕΕΑ και επικεφαλής του Συνδυασμού «Το Επιμελητήριο μας», τονίζοντας ότι η μεγάλη συμμετοχή δυναμώνει το Επιμελητήριο.

Μιλώντας στην εκπομπή «Σήμερα» με τον Δημήτρη Οικονόμου και τη Μαρία Αναστασοπούλου ο κ. Χατζηθεοδοσίου υπογράμμισε ότι μοναδικός σύμμαχος των επιχειρήσεων είναι τα Επιμελητήρια και παρουσίασε το έργο που έγινε την προηγούμενη εξαετία.

Αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, στην εκπαίδευση 15.000 ατόμων σε διάφορα προγράμματα, τη χρηματοδότηση 2.000 επιχειρήσεων με ποσά έως και 50.000 ευρώ στα συνεργατικά δίκτυα, την αναβάθμιση των υπηρεσιών προς τα μέλη του ΕΕΑ, τις εκατοντάδες παρεμβάσεις προς την πολιτική ηγεσία που είχαν ως αποτέλεσμα να αποσυρθούν 8 αποφάσεις, τη συνάντηση του Πρωθυπουργού Αλέξη Τσίπρα με τον ιδρυτή της Alibaba στη Σανγκάη με πρωτοβουλία του ΕΕΑ που είχε ως αποτέλεσμα την έλευση λίγο αργότερα του κινεζικού κολοσσού στην Αθήνα, αλλά και την κοινωνική προσφορά του ΕΕΑ μέσω της προσφοράς τροφίμων σε ευπαθείς ομάδες οκτώ Δήμων, την Αρχιεπισκοπή αλλά και τους πληγέντες από τις φονικές πλημμύρες στους Δήμους Μάνδρας και Ν. Περάμου.

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ