Ηλίας Χατζηγεωργίου: Η συμμετοχή των επαγγελματιών στις εκλογές του ΕΕΑ είναι δύναμη

Δημοσιεύτηκε : 29-11-2017

Ηλίας Χατζηγεωργίου

Τη σημασία συμμετοχής των επαγγελματιών στις επικείμενες εκλογές στο Επαγγελματικό Επιμελητήριο Αθηνών -2,3,4 Δεκεμβρίου 2017- και στήριξης του συνδυασμού «Το Επιμελητήριο μας», με επικεφαλής τον κ. Γιάννη Χατζηθεοδοσίου, προκειμένου να δυναμώσει κι άλλο η «φωνή» και η δυνατότητα παρέμβασης του ΕΕΑ, υπογραμμίζει ο κ. Ηλίας Χατζηγεωργίου, φοροτεχνικός, Ταμίας του Ευρωπαϊκού Κέντρου Οικονομικών και Φορολογικών Αναλύσεων και υποψήφιος με το Συνδυασμό, μιλώντας στο CapitalTV.

Στην ίδια συνέντευξη ο κ. Χατζηγεωργίου παραθέτει προτάσεις για την αντιμετώπιση του προβλήματος να θεωρούνται συνυπεύθυνοι οι λογιστές για απόκρυψη εισοδημάτων από τους πελάτες τους. Αναφέρεται στο νομοθετικό πλαίσιο και τις αυστηρές ποινές που βαραίνουν τόσο τον φορολογούμενο όσο και τον λογιστή, αλλά και τις ενέργειες στις οποίες έχει προβεί και θα προβεί το Επαγγελματικό Επιμελητήριο Αθηνών.

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ: