Συνάντηση ΕΕΑ-Σωματείου Εκπαιδευτών Οδηγών Δυτικής Αττικής

Δημοσιεύτηκε : 19-07-2017

συνάντηση ΕΕΑ σωματείο εκπαιδευτών οδηγών δυτικής αττικής

Συνάντηση με το Σωματείο Επαγγελματιών Εκπαιδευτών Οδηγών Αυτοκινήτων Δυτικής Αττικής είχε ο πρόεδρος του Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθηνών, Γιάννης Χατζηθεοδοσίου.

Οι δύο πλευρές δεσμεύθηκαν για τη συνέχιση της συνεργασίας τους με νέες δράσεις προς όφελος των επαγγελματιών του κλάδου.

Στη συνάντηση με τον πρόεδρο του Ε.Ε.Α. μετείχαν ο πρόεδρος του Σωματείου Νικόλαος Γρέντζελος, ο γενικός γραμματέας Μιχάλης Λαούδης, ο ταμίας Κωνσταντίνος Δρόσος, και τα μέλη Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου, Σπυρίδων Βάθης, Γεώργιος Τζεμπελίκος.

Παρέστησαν, επίσης, ο τέως πρόεδρος του Σωματείου, Σταύρος Σαξιώνης, και ο τέως γραμματέας Νικόλαος Λαούδης.

Ο κ. Χατζηθεοδοσίου υπογράμμισε ότι το Επαγγελματικό Επιμελητήριο Αθηνών βρίσκεται και θα συνεχίσει να βρίσκεται δίπλα στους επαγγελματίες εκπαιδευτές οδηγών αυτοκίνητων παρέχοντας υπηρεσίες αλλά και στηρίζοντας δράσεις που θα συμβάλλουν στην περαιτέρω ανάπτυξή τους. Σχολίασε, δε, ιδιαίτερα θετικά το γεγονός ότι όλα τα μέλη της νέας διοίκησης του Σωματείου είναι νέοι άνθρωποι, με όρεξη για δουλειά και προσφορά στον κλάδο τους.

Αναφερόμενος ειδικά στο νέο πρόεδρο του Σωματείου Επαγγελματιών Εκπαιδευτών Οδηγών Αυτοκινήτων Δυτικής Αττικής, Nίκο Γρέντζελο, ο κ. Χατζηθεοδοσίου τόνισε ότι «είναι ιδιαίτερη χαρά μας που ένας πολύ ικανός άνθρωπος, μέλος του Δ.Σ. του ΕΕΑ και πρόεδρος της αστικής εταιρίας "Ερμής ΕΕΑ", που έχει αποδείξει τη δυναμικότητα και την αποτελεσματικότητά του στο Επιμελητήριο, αναλαμβάνει τα ηνία του Σωματείου».

Από την πλευρά τους ο κ. Γρέντζελος, ο κ. Σαξιώνης, αλλά και όλα τα μέλη της διοίκησης του Σωματείου ευχαρίστησαν τον κ. Χατζηθεοδοσίου και το Επαγγελματικό Επιμελητήριο Αθηνών που στέκονται στο πλευρό τους και στηρίζουν με όλα τα διαθέσιμα μέσα τους επαγγελματίες του κλάδου τους, ενώ τόνισαν την προστιθέμενη αξία που μπορεί να έχει για τη δράση τους η πολύτιμη εμπειρία του ΕΕΑ.