Παναγιώτης Παντελής: Στηρίξτε «Το Επιμελητήριο μας», στηρίξτε καταξιωμένους επαγγελματίες

Δημοσιεύτηκε : 29-11-2017

Παναγιώτης Παντελής

Για τις εκλογές στο Επαγγελματικό Επιμελητήριο Αθηνών (2,3,4 Δεκεμβρίου 2017), αλλά και για τις αδικίες στη φορολόγηση, όσων πωλούν ασφαλιστικά συμβόλαια, μίλησε ο φοροτεχνικός, Πρόεδρος του Ευρωπαϊκού Κέντρου Οικονομικών και Φορολογικών Αναλύσεων και υποψήφιος με «Το Επιμελητήριο μας», κ. Παναγιώτης Παντελής, στο Capital TV.

Ο κ. Παντελής εξηγεί γιατί έχουν επιβληθεί λανθασμένα χαράτσια σε επαγγελματίες, που απλά έχουν ρόλο μεσάζοντα, ενώ τονίζει τον αγώνα που δίνει για το θέμα αυτό το Επαγγελματικό Επιμελητήριο Αθηνών, σημειώνοντας ότι ο αγώνας αυτός πρέπει να συνεχιστεί.

Καλεί τους επαγγελματίες του ασφαλιστικού κλάδου αλλά και το σύνολο των επαγγελματιών αφενός να προσέλθουν στις επικείμενες εκλογές και αφετέρου να στηρίξουν «Το Επιμελητήριο μας», με επικεφαλής τον κ. Γιάννη Χατζηθεοδοσίου, αλλά και τον ίδιο, για να συνεχιστεί το σημαντικό έργο που επετεύχθη το προηγούμενο διάστημα. Υπογραμμίζει, μάλιστα, πόσο σημαντικό είναι να στηριχθούν υποψήφιοι, με γνώσεις και δυνατότητα προτάσεων που μπορούν να γίνουν δεκτές από τις ηγεσίες των υπουργείων Οικονομικών και Κοινωνικής Ασφάλισης.

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ: