Οι ασφαλιστές που εκλέχθηκαν στο νέο Δ.Σ. του Ε.Ε.Α.

Δημοσιεύτηκε : 08-12-2017

εκλογες εεα

Συνολικά 12 ασφαλιστές εκλέχθηκαν και θα συμμετάσχουν στο νέο 51μελές Διοικητικό Συμβούλιο του Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθηνών.

Πρώτος και με ρεκόρ ψήφων, 275, εκλέγεται ο κ. Δ. Γαβαλάκης, πρόεδρος του ΠΣΣΑΣ, από το συνδυασμό «Το Επιμελητήριο μας», με επικεφαλής τον κ. Γ. Χατζηθεοδοσίου.

Από τον ίδιο συνδυασμό εκλέγονται επίσης οι κ.κ. Γ. Παϊκόπουλος, Γ. Καραβίας, Στ. Συγγρός, Ν. Παναγιωτάκης.

Από το συνδυασμό «Ανανεωτική Κίνηση Επαγγελματιών», με επικεφαλής τον κ. Ν. Λεβετσοβίτη, στο νέο Δ.Σ. θα συμμετέχουν οι κ.κ. Γ. Φουφόπουλος, Κ. Ρούσσης και Αθ. Λιάγκας.

Από μία θέση στο Δ.Σ. του ΕΕΑ θα έχουν επίσης ο επικεφαλής του συνδυασμού «Σ.Ε.Π. Σίγουρη Επαγγελματική Προοπτική» κ. Βασ. Καρναχωρίτης και ο επικεφαλής του συνδυασμού «Ασφαλιστική Συνεργασία» κ. Κλ. Δημαρχιάδης.

Ενδιαφέρον παρουσιάζει η μάχη της «Εθνικής» μεταξύ των κ. Παϊκόπουλου και Φουφόπουλου, στην οποία υπερτέρησε σε ψήφους  ο πρώτος με 205 ψήφους έναντι 181 του δεύτερου.

Σημειώνεται ότι τόσο ο κ. Χατζηθεοδοσίου όσο και ο κ. Λεβετσοβίτης, που δραστηριοποιούνται στον ασφαλιστικό κλάδο, επέλεξαν να εκλεγούν στο Τμήμα Επαγγελματιών.