Δέσμευση μάχης για τους μικρομεσαίους, χωρίς διαχωρισμούς

Δημοσιεύτηκε : 19-12-2017

νέα διοίκηση ΕΕΑ

Με μια μεγάλη γιορτή επισφραγίστηκε η νίκη του συνδυασμού «Το Επιμελητήριο μας», με επικεφαλής τον κ. Γιάννη Χατζηθεοδοσίου, στις πρόσφατες εκλογές του Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθηνών.

Ήταν μια ξεχωριστή εκδήλωση που τα είχε όλα – χαρά, αγάπη, κέφι, χορό.

Η ιδιαίτερα όμορφη και ζεστή αυτή βραδιά, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 στο Μουσικό Μεζεδοπωλείο «Ελλάδος Εικόνες», με τον επανεκλεγέντα πρόεδρο του ΕΕΑ κ. Γιάννη Χατζηθεοδοσίου, να υποδέχεται τους υποψήφιους του Συνδυασμού με τις οικογένειές τους, όσους στήριξαν τον προεκλογικό αγώνα και συνέβαλαν στη σπουδαία νίκη, αλλά και όσους θέλουν να συστρατευθούν στη μάχη της επόμενης μέρας για τους μικρομεσαίους.

Το «παρών» έδωσαν επίσης εκπρόσωποι του πολιτικού κόσμου, μεταξύ των οποίων ο επικεφαλής του Ποταμιού, κ. Σταύρος Θεοδωράκης, ο βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ, κ. Δημήτρης Βέττας, η βουλευτής ΝΔ, κα. Άννα Καραμανλή, ο βουλευτής ΝΔ, κ. Γεράσιμος Γιακουμάτος, ο βουλευτής της Δημοκρατικής Συμπαράταξης, κ. Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος και ο εκπρόσωπος Τύπου ΠΑΣΟΚ, κ. Παύλος Χρηστίδης.

Με την παρουσία τους τίμησαν ακόμη την εκδήλωση ο Δήμαρχος Περιστερίου, κ. Ανδρέας Παχατουρίδης, ο πρόεδρος της ΚΕΕΕ και του ΕΒΕΑ, κ. Κωνσταντίνος Μίχαλος, και ο πρόεδρος του ΒΕΑ, κ. Παύλος Ραβάνης.

Σε μία ομιλία από καρδιάς ο κ. Γιάννης Χατζηθεοδοσίου ευχαρίστησε όλους για τη μάχη που έδωσαν αλλά και τους 3.000 ψηφοφόρους που τίμησαν το Συνδυασμό με την ψήφο τους, στέλνοντας εκ νέου μήνυμα ενότητας για τη νέα περίοδο διοίκησης στο ΕΕΑ.

«Χρέος μας είναι να κάνουμε το παν για να έχουν καλύτερη μοίρα οι επαγγελματίες και οι μικρομεσαίοι επιχειρηματίες. Στο Επιμελητήριο τους θέλουμε όλους. Δεν υπάρχουν νικητές και ηττημένοι. Υπάρχουν μόνο άνθρωποι που θέλουν να κάνουν δουλειά. Δεν περισσεύει κανείς. Υπάρχει χώρος για όλους», ανέφερε χαρακτηριστικά.

Κλείνοντας την ομιλία του ο κ. Χατζηθεοδοσίου παρουσίασε και την πρότασή του για τη νέα Διοικητική Επιτροπή στο Επιμελητήριο, η οποία έχει ως εξής:

Α’ Αντιπρόεδρος: Νίκος Γρέντζελος
Β’ Αντιπρόεδρος: Νίκος Κογιουμτσής
Γ΄Αντιπρόεδρος: Ηλίας Μάνδρος
Γενικός Γραμματέας: Δημήτρης Γαβαλάκης
Οικονομικός Επόπτης: Παναγιώτης Παντελής
Μέλος: Γιώργος Καββαθάς
Μέλος: Γιάννης Βαφειαδάκης
Μέλος: Γιώργος Ζηκόπουλος
Πρόεδρος Τμήματος Επαγγελματιών: Θεόδωρος Μπαρόγιωργας
Πρόεδρος Τμήματος Υπηρεσιών: Γιώργος Παϊκόπουλος

Πρότεινε επίσης να τεθούν επικεφαλής των δύο αστικών εταιριών του Επιμελητηρίου, οι κ.κ. Γιώργος Καραβίας και Δημήτρης Βαρδακώστας.